Czym jest CD Dobry sen

Dobry sen to płyta CD z dźwiękami pochodzenia naturalnego jak i mechanicznego, które wpływają kojąco na pobudzone, płaczące dziecko. Dobry sen jest systemem wspomagającym uspokajanie i usypianie niemowląt, nie był testowany jako metoda lecznicza. Powstał jako system uspokajania dziecka, które cierpi przez bóle kolkowe.


Kiedy używać CD Dobry sen

Dźwięki działają uspokajająco, zwłaszcza na dzieci cierpiące przez bóle (kolkowe, ząbkowanie) oraz na dzieci mające trudności z zaśnięciem lub nocnymi wybudzeniami.


Dlaczego to działa?

Niemowlę poza bezpiecznym środowiskiem, jakim jest brzuch mamy, pozostaje narażone na szereg obcych i nieprzyjemnych bodźców, które je niepokoją. Dźwięki Dobrego snu przywracają poczucie bezpieczeństwa, przypominając mu przefiltrowane przez wody płodowe dźwięki, które słyszało będąc w brzuchu mamy. Dźwięki ?Dobrego snu? mimo że nam mogą wydawać się nienaturalne, dla niemowlęcia stanowią znajome akustyczne tło, które towarzyszyło mu przez pierwsze miesiące życia w brzuchu mamy.


Jak używać CD Dobry sen

Do odtworzenia Dobrego snu wystarczy zwykły odtwarzacz CD

  1. Umieść płytę w odtwarzaczu CD

  2. Zmniejsz głośność do MINIMUM

  3. Wciśnij PLAY

  4. Stopniowo zwiększaj głośność, obserwując reakcję dziecka


Jak głośno mam ustawić dźwięk?

Każde dziecko indywidualnie reaguje na emitowaną siłę dźwięków, jednakże ze względów bezpieczeństwa sugerujemy odtwarzanie płyty ciszej niż płacz dziecka.


Czy używanie płyty CD Dobry sen jest bezpieczne?

Nie stwierdzono negatywnego wpływy na rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka. Ukojenie uporczywego i długotrwałego płaczu czy ułatwienie zaśnięcia są pożądanymi reakcjami wzmacniającymi stan emocjonalny dziecka i jego kondycję fizyczną.


Jak często można używać ?Dobry sen??

Nie ma ograniczeń w częstości stosowania Dobrego snu, należy jednocześnie pamiętać, że płacz dziecka ma swoje obiektywne przyczyny które należy bezwzględnie zdiagnozować dla jego bezpieczeństwa. Dobry sen nie jest lekiem! W przypadku długotrwałego, częstego płaczu "bez przyczyny" należy udać się do specjalisty celem wykluczenia przyczyn płaczu, które mogą zagrażać zdrowiu naszego dziecka.


Dziecko nadal płacze, pomimo korzystania z Dobrego snu

Sugerujemy konsultację ze specjalistą który zdiagnozuje i wykluczy przyczyny płaczu.


Czy Dobry sen pomoże na płacz kolkowy

Mamy pozytywne doświadczenia, świadczące o korzystnym wpływie na niemowlę, cierpiące przez bóle kolkowe. Dziecko słuchające Dobrego snu w połączeniu z delikatnym kołysaniem oraz farmaceutykami uwalniającymi od nadmiaru gazów jelitowych szybciej uspokajało się, krócej płakało, oraz szybciej zasypiało od dzieci pozbawionych emisji dźwięków. Reakcję taką potwierdzają obserwacje kliniczne noworodków na biały szum (czytaj więcej: artykuł: Biały szum pomaga zasypiać)


Kolka u niemowląt - jak jeszcze można ulżyć płaczącemu dziecku?

Polecamy rozgrzewające brzuszek maluszka kompresy przy użyciu bezpiecznych i ekologicznych termoforów, wypełnionych naturalnymi pestkami wiśni. Proponujemy również masaż brzuszka dziecka tzw. Masaż Shantala, czy ciepłą odprężającą kąpiel niemowlęcia.


 

Jeśli masz dodatkowe pytania przejdź do działu KONTAKT

Dołącz na Facebooku

Początek strony